معرفی 7 آکورد پرکاربرد گیتار - سری اول

معرفی 7 آکورد پرکاربرد گیتار - سری اول

سلام خدمت همه دوستان عزیز. امروز قراره هفت آکورد پر کاربرد در گیتار را به شما نشان بدهم و در پایان نیز به شما نشان می دهم که با همین تعداد آکورد و با استفاده از کاپو می توانید بسیاری از ترانه ها را اجرا کنید که ما یکی از ترانه ها را برای شما اجرا می کنیم. خوب بریم سراغ آموزش آکورد های گیتار :

آموزش آکورد لامینور Am :

آکورد Am

برای گرفتن آکورد لامینور Am  باید انگشت اول را بر روی سیم دوم فرت اول، انگشت دوم را بر روی سیم چهارم فرت دوم و انگشت سوم را بر روی سیم سوم از فرت دوم قرار دهید.

 

آکورد رماژور D و آکورد A7 لاهفت :

آکورد D آکورد لاهفت

همانطور که در تصویر بالا می بینید برای گرفتن آکورد رماژور D انگشت اول را بر روی سیم سوم فرت دوم، انگشت دوم بر روی سیم اول فرت دوم و انگشت سوم را بر روی سیم دوم فرت سوم قرار دهید.
برای گرفتن آکورد لاهفتم A7 انگشت اول را بر روی سیم چهارم فرت دوم و انگشت دوم را بر روی سیم دوم فرت دوم قرار دهید.

آموزش تصویری گیتار

 آموزش آکورد رماژور D و آکورد لاهفت A7 به صورت ویدئو

آکورد فا ماژور F و می ماژور E :

آکورد E آکورد F

برای گرفتن آکورد می ماژور یا آکورد E باید انگشت اول را بر روی سیم سوم فرت اول، انگشت دوم بر روی سیم پنجم فرت دوم و انگشت سوم را بر روی سیم چهارم فرت دوم قرار دهید.
برای گرفتن آکورد "فا ماژور یا آکورد F انگشت دوم را بر روی سیم سوم فرت دوم، انگشت سوم بر روی سیم پنجم فرت سوم، انگشت چهارم بر روی سیم چهارم فرت سوم و انگشت اول را همانند تصویر به صورت یک میله که در اصطلاح "باره" گفته می شود بر روی هر شش سیم قرار دهید.اگر برای بار اول هست که آکورد باره دار را تمرین می کنید دقت کنید تا انگشت هایتان به صورت همزمان بر روی سیم های گیتار قرار گیرد توصیه می کنم حتما ویدیو زیر را تماشا کنید تا نکات مهم در رابطه با آکورد F را تماشا نمایید:

 آموزش آکورد می مینور E و آکورد فا ماژور F به صورت ویدئو

آموزش آکورد می مینور Em و آکورد سی دیمینیش Bdim :

آکورد Em آکورد Bdim

برای گرفتن آکورد می مینور Em انگشت دوم را بر روی سیم پنجم فرت دوم و انگشت سوم را بر روی سیم چهارم فرت دوم قرار دهید.

برای گرفتن آکورد سی دیمینیش یاآکورد Bdim باید انگشت دوم روی سیم اول فرت اول و انگشت اول را روی سیم سوم فرت اول قرار دهید و به چهار سیم پایین ضربه وارد نمایید.

 

اجرای آهنگ با  آکورد های سری اول

خوب تا اینجا هفت تا از پرکاربرد ترین آکورد های گیتار را به شما یاد داده ایم و حالا طبق صحبت هایی که اول این آموزش گفته شد قرار است یک آهنگ به شما بدهیم تا بتوانید اجرا کنید. در ویدئوی زیر یکی از ترانه هایی که در دوره آموزش گیتار مبتدی آموزش داده ایم را برای شما قرار می دهم. نام این ترانه سلطان قلب ها می باشد که در چند روز آینده آکورد این ترانه را بصورت کامل در اختیار شما قرار می دهیم.

 

 نمونه ترانه اجرا شده با آکورد های بالا

 

امیدوارم که از این پست بهره کافی را برده باشید.موفق باشید.


این پست را به اشتراک بگذارید

به این پست امتیاز دهید

امتیاز :
۱۲۱۰ نفر


ارسال دیدگاه


دیدگاه ها (۰)