آموزش ریتم 3/4 گیتار

آموزش ریتم 3/4 گیتار

سلام دوستان توی این قسمت قراره با هم یکی از ریتم های 3/4 را با گیتار اجرا کنیم. در ابتدا در زیر این آموزش را به صورت ویدئو براتون قرار می دهم که می توانید مشاهده  کنید و در پایین هم توضیحات نوشتاری را براتون قرار می دهم برای دوستانی که می خوان مطالعه کنن

ویدئوی آموزشی ریتم 3/4 در گیتار

آموزش ریتم 3/4 گیتار :

همانطور که در تصویر زیر می بینید این ریتم از سه قسمت و یا سه شماره تشکیل شده است که در شماره اول با انگشت p به سه سیم بالا (Bass) ضربه وارد می کنیم . در شماره دوم با دو انگشت m  و a به سه سیم پایین گیتار (Solo) ضربه وارد می کنیم و در شماره سوم نیز همانند ضربه دوم عمل می نماییم یعنی با دو انگشت m و a به سه سیم پایین ضربه وارد می کنیم.

آموزش ریتم 3/4 گیتار

در تصویر زیر بار دیگر نام انگشتان دست در ساز گیتار را برای شما یادآوری کرده ایم تا مروری به گذشته کرده باشیم :

نام انگشتان دست در گیتار

آموزش ریتم 3/4 با پیک :

 دوستانی که با پیک و یا همان مضراب ریتم را اجرا می کنند می توانند از تصویر زیر استفاده کنند که تصویر کاملا گویا می باشد و نیازی به توضیح نیست :

دوره آموزش گیتار

چند نکته در رابطه با خواندن ریتم ها :

نکته اول : دوستان توجه کنید در آموزش های ما فلش به سمت پایین یعنی ضربه از بالا به پایین و فلش به سمت بالا یعنی ضربه از پایین به بالا

نکته دوم : دو فلش کنار هم که در تصویر ریتم اول می بینید یعنی اینکه با دو انگشت m و a به سیم ضربه بزنید که این نوع فلش را در تصویر  ریتم هایی که با پنجه اجرا می کنید نمایش می دهیم.

نکته سوم : منظور از Bass یعنی سیم های باس که سه سیم بالا می باشند و منظور از Solo یعنی سیم های ریز که سه سیم پایین می باشند.

 

دوستان لطفا درخواست ها و سوالات خودتون را در انتهای همین پست بپرسید. موفق باشید


این پست را به اشتراک بگذارید

به این پست امتیاز دهید

امتیاز :
۹۱ نفر


ارسال دیدگاه


دیدگاه ها (۰)