تلفن تماس۰۱۱-۳۳۴۱۰۹۳۸

سامانه پیامکی۱۰۰۰۰۵۸۹

معرفی قسمت های مختلف گیتار

معرفی قسمت های مختلف گیتار

در این آموزش قرار است کمی با قسمت های مختلف گیتار آشنا شویم و اینکه چگونه گیتار را در دستمان بگیریم و بتوانیم از آن استفاده کنیم.

لازم به ذکر است که این آموزش ها از دوره آموزش گیتار مبتدی که توسط آکادمی موسیقی آرمیس تهیه شده است بصورت رایگان در اختیار شما قرار داده می شود تا بتوانید کمی با ساز گیتار آشنایی بیشتری پیدا نمایید.


آشنایی با  قسمت های مختلف گیتار :

تا این مرحله کمی با تئوری موسیقی آشنا شده اید و اکنون زمان آن رسیده است که با اجزای مختلف گیتار آشنا شوید تا بتوانیم به سراغ کار با گیتار برویم. در تصویر زیر اجزای مختلف گیتار را در ذهن خود بسپارید.

 

قسمت های مختلف گیتار

ویدئوی زیر معرفی قسمت های مختلف گیتار ، آموزش استفاده از گیتار و نحوه نشستن و دست گرفتن آن می باشد که می توانید  تماشا نمایید.

برای آموزش ساز گیتار می توانید از دوره آموزش گیتار که توسط آکادمی موسیقی آرمیس تهیه شده است شروع نمایید.در کل دوره می توانید با استاد خود در ارتباط باشید. آموزش جلسه اول از این دوره آموزشی به صورت رایگان برای شما قابل مشاهده می باشد، از آموزش این ساز لذت ببرید.

مشاهده دوره آموزشی گیتار

معرفی سیم های گیتار :

برروی گیتار 6 سیم وجود دارد و از پایین به بالا شمارش می شوند. معمولا 3 سیم اول نایلونی و اصطلاحا زیر نامیده می شود و 3 سیم بعدی فلزی و اصطلاحا بم نامیده می شود.

همچنین گیتار هایی وجود دارد که هر شش سیم آن فلزی می باشند و یا دارای  تعداد بیشتر و یا کمتر از 6 سیم می باشند که در آینده در پست جداگانه ای در رابطه با انواع ساز گیتار مورد استفاده قرار می گیرد.

 نحوه نام گذاری سیم ها از سیم یک تا سیم ششم به صورت دست باز در شکل زیر قابل مشاهده می باشد.

نام سیم های گیتار

نحوه دست گرفتن گیتار و نشستن با گیتار :

روش های مختلفی برای دست گرفتن گیتار وجود دارد. متداول ترین روش برای نشستن و دست گرفتن گیتار به این صورت است که پای راست بر روی یک زیر پایی قرار گیرد تا کمی بالا بیاید.  همچنین می توانید به جای زیر پایی، پای راست را بر روی پای چپ قرار بدهید .

 

زیر پایی گیتار

بدنه گیتار را بر روی پای راست قرار بدهید و دسته گیتار را کمی به سمت بیرون و مقداری به سمت بالا هدایت کنید. دست چپ را می توانید فعلا به صورت ساده بر روی دسته گیتار نگه داشته باشید. آرنج دست راست را بر روی قسمت پایینی گیتار و کف دست را بر روی سیم ها قرار دهید.

اکنون که نحوه نشستن با گیتار و قسمت های مختلف گیتار را یاد گرفته اید در آموزش بعدی آموزش استفاده از مضراب با گیتار را به شما خواهیم آموخت.

 

برچسب ها : آموزش گیتار
امتیاز :
2 نفر
شبکه های اجتماعی :        

مطالب مرتبط

آموزش کوک کردن گیتار

آموزش کوک کردن گیتار

سه شنبه 29 آبان 1397

آخرین اخبار

پربازدیدترین های وبلاگ

آهنگ سلطان قلب ها

آهنگ سلطان قلب ها

پنج شنبه 20 دی 1397
شکل ظاهری نت های موسیقی

شکل ظاهری نت های موسیقی

چهارشنبه 28 شهریور 1397
تمرین دست چپ در گیتار

تمرین دست چپ در گیتار

چهارشنبه 25 مهر 1397