آموزش کوک کردن گیتار

آموزش کوک کردن گیتار

 

اگر شما عزیزان گیتارتان را تازه خریده باشید و یا سیم های گیتارتان را تازه عوض کرده باشید متوجه می شوید که خیلی سریع کوک گیتار شما از بین می رود  و صدایی که تولید می کند نامناسب می باشد و شما باید سازتان را تنظیم و یا به اصطلاح کوک نمایید تا صدای مناسبی از گیتار تولید شود.
کوک کردن گیتار کار بسیار آسانی می باشد و در این آموزش قرار است آموزش کوک کردن گیتار  را به شما نشان دهیم.
برای کوک کردن این ساز دوست داشتنی هم میتوان از مترونوم های موجود در بازار که قابلیت کوک کردن ساز را دارند استفاده کرد  و هم از نرم افزارهای مخصوص موبایل که برای این منظور تولید شده است استفاده کرد. البته بعضی از این نرم افزار ها قابلیت استفاده به عنوان مترونوم را نیز دارند که در پست آموزش کار با مترونوم به صورت کامل توضیح داده شده است و می توانید مراجعه نمایید.

امروزه استفاده از نرم افزار های موبایل متداول تر است زیرا همیشه همراه شما می باشد و در هر ساعت و هر مکان امکان استفاده از آن را دارید و همینطور از لحاظ قیمت بسیار به صرفه می باشند و اکثر آن ها بصورت رایگان در اختیار شما قرار داده می شود .از بین برنامه های موجود برای کوک گیتار با گوشی، دو برنامه زیر را که با سیستم عامل اندروید و ios نوشته شده است برای شما انتخاب کردیم که می توانید با لینک هایی دانلود این برنامه ها که برای شما قرار داده ایم آن ها را دانلود و بر روی گوشی خود نصب نمایید.

برنامه کوک گیتار برای android و ios بنام Guitartuna :

        

دانلود برنامه Guitartuna   دانلود برنامه GuitarTuna 

برنامه کوک گیتار برای اندروید بنام Guitartuner :

در این آموزش ما کار با نرم افزار GuitarTuner را برای شما تهیه کرده ایم.

دانلود Guitar tuner از بازار

نام  گذاری سیم های گیتار :


برای کوک کردن ساز گیتار در ابتدا باید نام سیم های گیتار را بداندید تا بتوانید به درستی گیتار خود را کوک نمایید.

آموزش ویدئویی نام سیم های گیتار

همانطور که قبلا گفته شد گیتار شش سیم دارد که از پایین به بالا باید آن را شمارش نمایید و تصویر زیر نام این سیم ها را نمایش می دهد . پیشنهاد می کنم معرفی قسمت های مختلف گیتار  را مطالعه کنید.

نام سیم های گیتار

 

دوره آموزش گیتار

آموزش کوک کردن گیتار :

آموزش ویدئویی کوک کردن گیتار

 

بعد از دانلود و نصب این برنامه بر روی گوشی، باید بر روی آیکن برنامه کلیک نمایید تا برنامه بالا بیاید. سپس از محیط نرم افزار ابتدا تیک قسمت Auto  را بردارید و بعد بر روی سیم اول کلیک کنید.


محیط برنامه Guitar Tuner


حالا باید به سیم اول یعنی سیم "می – (E)"  چند ضربه بزنید. اگر عدد نشان داده شده کمتر از صفر بود یعنی سیم گیتار شل می باشد و باید گوشی مربوط به سیم اول را پیدا کرده و در جهت سفت شدن بچرخانید. یادتان نرود که همزمان با چرخاندن گوشی گیتار  باید به سیم هم ضربه بزنید تا زمانی که عدد نشان داده شده دقیقا بر روی خط وسط قرار گیرد و این یعنی که سیم مورد نظر شما کوک شده است.
برعکس این موضوع نیز صادق می باشد. یعنی اگر با ضربه زدن به سیم، عدد نشان داده شده بالاتر از صفر قرار بگیرد نشانگر سفت بودن سیم گیتار می باشد و باید گوشی سیم مورد نظر را در جهت شل شدن سیم بچرخانید تا جایی که عقربه بر روی صفر قرار گیرد.

همین عمل را می توانید برای سیم های دیگر انجام دهید و به راحتی ساز گیتار خود را کوک نمایید. امیدوارم که از این آموزش لذت کافی را برده باشید. پیروز و سربلند باشید.

ویدئوهای نمایش داده شده قسمتی از محتوای دوره آموزشی گیتار بوده است. در صورت علاقه به یادگیری این ساز زیبا می توانید این دوره آموزشی را از سایت آرمیس تهیه نمایید.

 


این پست را به اشتراک بگذارید

به این پست امتیاز دهید

امتیاز :
۴۲ نفر


ارسال دیدگاه


دیدگاه ها (۰)