تلفن تماس۰۱۱-۳۳۴۱۰۹۳۸

سامانه پیامکی۱۰۰۰۰۵۸۹

دانستنی های جالب در مورد ویولن

دانستنی های جالب در مورد ویولن

سریعترین ویولنیست


رکورد سرعت نواختن ویولن در جهان همچنان متعلق به بن لی ویولنیست 38 ساله انگلیسی می باشد .بن لی یکی از دو عضو نوازنده ویولن الکتریک گروه FUSE است که در سال 2010 رکورد سریعترین اجرای ویولن را بنام خود ثبت کرد. پیش تر این رکورد متعلق به دیوید گارت بود  گارت که در سال 2008 توانست برای قطعه ی Bumblebee با مدت زمان 1 دقیقه 6.56 ثانیه یا 13 نت در ثانیه سریعترین ویولنیست جهان شود اما بن لی با اجرای همین قطعه در مدت زمان 58.515 ثانیه و متوسط 15 نت در ثانیه رکورد او را شکست.

کوچک ترین ساز ویولن


یکی از مزایای ویولن در دسترس بودن آن در سایزها و اندازه ای مختلف می باشد و از همین رو برای تمامی رده های سنی قابل استفاده است. کوچکترین ویولن جهان با قابلیت نواختن 1.64 نام دارد . این ویولن تنها 23 اینچ (58.4 سانتی متر) طول دارد و بسیار مناسب بچه های 2-3 ساله می باشد.

بزرگترین ویولن جهان


بزرگترین ویولن جهان با قابلیت نواختن ثبت شده در کتاب گینس ، توسط 12 ویولن ساز برجسته در شهر مارک نیوکیرشن آلمان ساخته شده است. این ویولن 7 برابر بزرگتر از ویولن معمولی است 4.28 متر ارتفاع و 1.45 متر پهنای آن می باشد. 3 اکتاو پایین تر از ویولن معمولی صدا می دهد. و برای نواختن آن به 3 نوازنده نیاز است.

گرانترین ویولن جهان


یکی از گران ترین ویولن های جهان ساخت ویولن ساز مشهور ایتالیایی آنتونیو استرادیواری می باشد ، این ویولن که "لیدی بلانت" نام دارد، در سال ۱۷۲۱ ساخته شده و هر باری که در یک قرن گذشته به فروش رفته، رکوردی بر جا گذاشته است. این ویولن در سال 2003 در یک حراجی آنلاین به منظور کمک به زلزله زدگان ژاپن به قیمت 15.9 میلیون دلار به فروش رفت.

اسکن MRI


تحقیقات علمی انجام شده نشان می دهد ، افرادی که در سنین کودکی به یادگیری نواختن سازهای موسیقی می پردازند از نظر پردازش مغز قدرت بیشتری برای یادگیری سایر مهارت ها خارج از موسیقی دارند. همچنین با بررسی های انجام شده از MRI  مغز افرادی که اقدام به نواختن سازهای سیمی همچون ویولن میکنند ، ثابت شده است بخشی از مغز که وظیفه ی حرکت انگشتان دست چپ را برعهده دارد بسیار فعال تر و واکنش گرا تر می شود. در حقیقت یادگیری سازهای سیمی در سنین کودکی تاثیر چشمگیری بر رشد و شکوفا شدن فعالیت های مربوط به مهارت ها و استعداد ها ی افراد در آینده خواهد داشت.

سیم هایی از جنس موی انسان


آیا هرگز به این فکر کرده اید که بجای سیم های همیشگی از موی انسان استفاده کنید ؟ خوب باید بگوییم همچین امکانی وجود دارد و انجام شده است. هر چند کاری سخت است و به جنس مو بستگی دارد اما برای این کار نیاز است تا دسته هایی از مو را به یکدیگر چسباند تا ترکیبی شبیه به سیم های فلزی ایجاد شود.

باشگاه یا تمرین ویولن ؟


اگه با تمرینات ویولن ممکن است وقت باشگاه ورزشی رفتن را نداشته باشید نگران نباشید تحقیقات جدید نشان میدهد که نواختن ویلوین بطور تقریبی 175 کالری در ساعت و حدود 2.3 شکلات اسنیکر (در مجموع 250 کالری) می سوزاند. اما روی هم رفته پیشنهاد می شود اگر وقت شما یاری میکند هم ورزش کنید و هم ساز یاد بگیرید !

 

برچسب ها : سازهای زهی
امتیاز :
2 نفر
شبکه های اجتماعی :        

مطالب مرتبط

آشنایی با ویولن سل

آشنایی با ویولن سل

یکشنبه 8 مهر 1397
معرفی تار

معرفی تار

دوشنبه 28 آبان 1397
معرفی ساز سنتور

معرفی ساز سنتور

شنبه 19 آبان 1397

آخرین اخبار

پربازدیدترین های وبلاگ

آهنگ سلطان قلب ها

آهنگ سلطان قلب ها

پنج شنبه 20 دی 1397
شکل ظاهری نت های موسیقی

شکل ظاهری نت های موسیقی

چهارشنبه 28 شهریور 1397
تمرین دست چپ در گیتار

تمرین دست چپ در گیتار

چهارشنبه 25 مهر 1397