تلفن تماس۰۱۱-۳۳۴۱۰۹۳۸

سامانه پیامکی۱۰۰۰۰۵۸۹

آموزش دف حرکت راست

آموزش دف حرکت راست

سلام خدمت همه دوستان عزیز. در این آموزش قرار هست به شما حرکت راست دف را یاد بدهیم همانطور که قبلا گفته شد حرکت راست همانند حرکت تم جزء یکی از حرکات اصلی در ساز دف می باشد که باید وقت بسیار زیادی برای یادگیری صحیح آن بگذارید بنابراین به سادگی از کنار این حرکات پایه ای رد نشوید.

آموزش حرکت راست در دف

نکات مهم در حرکت راست :

- به علامت راست در دف دقت نمایید که به شکل یک هشت فارسی می باشد علامت راست البته این نکته را بدانید که علامت ها در این ساز و بسیاری از ساز های دیگر می تواند قراردادی باشد یعنی امکان این وجود دارد که در ابتدای کتاب آموزشی، علامت دیگری را به عنوان علامت راست جایگزین کرد ولی در اکثر کتاب ها و عرف آموزش ها در ساز دف از این علامت استفاده می کنند.

- همانطور که در ویدئو بالا توضیح داده شد حرکت راست دف باید صدای تیزی داشته باشد برعکس حرکت تم در دف که باید صدای بمی داشته باشد! پس به این نکته مهم توجه کنید که در تمرین هایی که برای ضربه راست انجام می دهید به سمتی پیش بروید که صدای شفاف تری از ساز خارج شود هر چه این صدا شفاف تر و تیز تر باشد در آینده در اجرای ریتم ها صدای بسیار زیبا تری به گوش شنونده خواهد رسید.

- بعد از اجرای این حرکت حتما دست خودتان را از ساز جدا کنید تا صدای ساز خفه یا Mute نشود این نکته را بسیاری از هنرجویان در ابتدا در حین تمرین فراموش می کنند بنابراین به این مورد توجه کنید و نکته بعدی در اجرای این حرکت این است هرچقدر در جدا کردن دست پس از ضربه سرعت بالاتری پیدا کنید صدایی که از ساز خارج می شود بسیار زیبا تر خواهد شد که به مرور در تمرین های متوالی قطعا چنین اتفاقی خواهد افتاد.

- در اجرای این حرکت دقت کنید که تمامی انگشت های دست از هم دیگر فاصله داشته باشند و به هم متصل نباشند در این حالت صدای تیزتری از ساز به گوش می رسد همانطور که قبلا گفته شد پیشنهاد می کنیم جلوی آینه تمرین کنید چون باعث می شود ضعف های خود را در اجرا ببینید.

- زمان ضربه زدن به دف باید تمام انگشت هایتان صاف باشد و محکم ضربه وارد کنید پس به این مورد هم دقت کنید که انگشتانتان جمع شده نباشد تا فقط قسمت هایی از انگشت دست به ساز ضربه وارد کند ، باید نیروی ضربه شما از طریق کل انگشت ها به ساز وارد شود.

نکات مهم بالا یادتان نرود. امیدوارم که از این آموزش خوشتان آمده باشد.

 

برای یادگیری ساز دف توسط آکادمی موسیقی آرمیس می توانید در دوره آموزشی دف ثبت نام و شروع به یادگیری نمایید.در کل این دوره مدرس پشتیبان شما می باشد و می توانید با مدرس خود گفتمان نمایید. جلسه اول از این دوره به صورت رایگان برای شما قابل مشاهده می باشد. در صورت وجود هرگونه سوال لطفا با پشتیبانی تماس حاصل نمایید.

مشاهده دوره آموزشی ساز دف

برچسب ها : آموزش دف
امتیاز :
2 نفر
شبکه های اجتماعی :        

مطالب مرتبط

آشنایی ابتدایی با دف

آشنایی ابتدایی با دف

سه شنبه 4 دی 1397
آموزش حرکت تم در دف

آموزش حرکت تم در دف

سه شنبه 4 دی 1397

آخرین اخبار

پربازدیدترین های وبلاگ

آهنگ سلطان قلب ها

آهنگ سلطان قلب ها

پنج شنبه 20 دی 1397
شکل ظاهری نت های موسیقی

شکل ظاهری نت های موسیقی

چهارشنبه 28 شهریور 1397
تمرین دست چپ در گیتار

تمرین دست چپ در گیتار

چهارشنبه 25 مهر 1397